Уведомления
Очистить все

Рады приветствовать на форуме персонального электротранспорта!
Регистрируйтесь, чтобы отключить рекламу и получить доступ к вложениям, закрытым темам и другим материалам.
Если вы настоящий ценитель персонального электротранспорта, присоединяйтесь к нам, ведь


Постановка на облік та отримання реєстраційних знаків (номер, техпаспорт)

Страница 1 / 3

Alarm78
(@alarm78)
Активный электровод
Присоединился: 2 года назад
Сообщения: 14
Автор топика  

У кого є досвід постановки на облік електроскутера?

Які доки і де потрібно отримувати (сертифікацію відповідності) скільки це все вартує грн?

Я купляв свій Aima Tiger X6 на ROZETKA у мене з доків тільки видаткова накладна на моє прізвище.

AIMA TIGER, KALUSH IF.


Цитировать этот пост
Alarm78
(@alarm78)
Активный электровод
Присоединился: 2 года назад
Сообщения: 14
Автор топика  

Подання електронних звернень громадян до Міністерства внутрішніх справ України

Прошу роз’яснити чи необхідно власнику електроскутера марка AIMA модель Tiger X6 з електродвигуном потужністю 1800 Вт для керування даним електроскутером реєструвати його в Україні та мати посвідчення водія, адже відповідно до п. 2.1  Правил дорожнього руху України  «Обов’язки і права водіїв механічних транспортних засобів»:

2.1. Водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі:  

1. посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії;

2. реєстраційний документ на транспортний засіб;

3. поліс (сертифікат) обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів.

При цьому в пункті 1.10 Правил дорожнього руху України в загальних положеннях сформульовано, які транспортні засоби слід вважати механічними, а які відносити до мотоциклів і мопедів. А саме:

механічний транспортний засібтранспортний засіб, що приводиться в рух з допомогою двигуна. Цей термін поширюється на трактори, самохідні машини і механізми, а також тролейбуси та транспортні засоби з електродвигуном потужністю понад 3 кВт.

Тобто, щоб електротранспорт вважався “механічним транспортним засобом”, він повинен мати двигун потужністю понад 3000 Вт! І тільки тоді відповідно він буде вважатись механічним транспортним засобом.

Аналізуючи вищенаведене можна прийти до висновку, що для керування електротранспортом до 3000 Вт не потрібно мати ні посвідчення водія, ні реєстраційних документів на нього.

 

AIMA TIGER, KALUSH IF.


olegnd и Admin лайкнули это
ОтветитьЦитировать этот пост


Admin
(@aima-admin)
AIMA Tiger X6 Админ
Присоединился: 3 года назад
Сообщения: 302
 

@alarm78 Большущее спасибо за такую интересную информацию. Учитывая последнюю фразу из официального ответа, будем считать его рекомендацией ? , а не требованием.

Но данный вопрос остаётся ужасно "скользким". Я много вчитывался в пояснения Цитруса, которые они раздают к электроскутерам, в ПДД Украины, да и в статью 34 ЗУ «Про Дорожній рух», но так и не нашел для себя четкого ответа. И вряд ли найду, пока в ПДД не пропишут категории/виды электротранспорта.

Хочу поделиться своими мыслями на эту тему. Но для того, чтобы было понятно о чем я, несколько вытяжек из Пояснений Цитруса, ПДД и 34й статьи:

Спойлер
Вытяжки

Из пояснений Цитруса:

Згідно ст. 34 ЗУ «Про Дорожній рух» державній реєстрації та обліку підлягають призначені для експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування транспортні засоби усіх типів: автомобілі, автобуси, мотоцикли всіх типів, марок і моделей, самохідні машини, причепи та напівпричепи до них, мотоколяски, інші прирівняні до них транспортні засоби та мопеди, що використовуються на автомобільних дорогах державного значення.

Таким чином, мопед що не використовується на автомобільних дорогах державного значення не підлягає державній реєстрації.

Мопед — двоколісний транспортний засіб, що має двигун з робочим об'ємом до 50 куб. см або електродвигун потужністю до 4 кВт (п.1.10 Правил дорожнього руху).

Пункт 1.10. Правил дорожнього руху України дає визначення, що механічний транспортний засіб — транспортний засіб, що приводиться в рух з допомогою двигуна.

Цей термін поширюється на трактори, самохідні машини І механізми, а також тролейбуси та транспортні засоби з електродвигуном потужністю понад 3 кВт.

Згідно п. 2.1 Правил дорожнього руху, водій механічного (а мопед з електродвигуном потужністю до 3 кВт не є механічним транспортом!) транспортного засобу повинен мати при собі:

а) посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії;

б) реєстраційний документ на транспортний засіб.

Стаття 34. Реєстрація та облік транспортних засобів: 

Державній реєстрації та обліку підлягають призначені для експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування транспортні засоби усіх типів: автомобілі, автобуси, мотоцикли всіх типів, марок і моделей, самохідні машини, причепи та напівпричепи до них, мотоколяски, інші прирівняні до них транспортні засоби та мопеди, що використовуються на автомобільних дорогах державного значення.

ПДР України:

п. 1.10

механічний транспортний засіб — транспортний засіб, що приводиться в рух з допомогою двигуна. Цей термін поширюється на трактори, самохідні машини і механізми, а також тролейбуси та транспортні засоби з електродвигуном потужністю понад 3 кВт;

мопед — двоколісний транспортний засіб, що має двигун з робочим об'ємом до 50 куб. см або електродвигун потужністю до 4 кВт;

транспортний засіб — пристрій, призначений для перевезення людей і (або) вантажу, а також встановленого на ньому спеціального обладнання чи механізмів;

п. 2.10

Водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі:

a) посвідчення на право керування транспортним засобом відповідної категорії;

б) реєстраційний документ на транспортний засіб...

Сразу хочу обратить внимание, что в инструкциях Цитруса есть одна строчка/абзац (см. в вытяжках), гласящая о том, что если мы будем ездить не по автомобильным дорогам государственного значения, то регистрация скутера естественно не нужна. Поэтому я буду говорить не о тротуарах, пешеходных дорожках и т.д., а конкретно про правила передвижения по автомобильным дорогам государственного значения.

Цитрус в своих пояснениях опираясь на ПДД подчеркивает, что водитель МТС (механического транспортного средства) должен иметь права и т.д. Но транспорт с электродвигателем до 3 кВт не является МТС, а значит и права не нужны. Только есть одно большое НО. Согласно ПДД п.2.10 "водитель МТС должен иметь при себе" права и регистрацию. Согласитесь, что должен иметь при себе, не означает, что не должен регистрировать и получать права, как смешно бы это не звучало. Уточню - ПДД гласят лишь о том, что эти документы должны быть при вас, но никак не о том, что вы не должны получать их. Тогда возникает вопрос, а кто должен их (эти самые права и регистрацию) получать? Ну а т.к. в ПДД такой информации нет, то нам приходится обратиться к 34й статье, в которой указано, что государственной регистрации и учету подлежат ТС (транспортные средства) всех типов бла бла бла... И тут такой БА-БАХ!!! Или никто еще не заметил разницы? Тогда обращаю ваше внимание "РЕГИСТРАЦИИ ПОДЛЕЖАТ ТРАНСПОРТНЫЕ СРЕДСТВА"!!! Не механические транспортные средства, а транспортные средства! И далее по тексту статьи не наблюдается ни слова о механических! Зато есть мопед! В п.1.10 ПДД мы можем прочитать, что такое транспортное средство и что такое мопед. Наш скутер смело вписывается, как в первое, так и во второе понятие.

В итоге я прихожу к парадоксальному заключению: Электроскутер (транспортное средство или мопед, не важно) подлежит госрегистрации и учету, а вот возить (мати при собі) с собой эти документы не надо ?  Смешно? Мне тоже ? .

Я мог бы порассуждать и по поводу водительских прав, или какое из понятий ТС или МТС является более весомым, но это уже совсем другая история. Основной акцент в моём повествовании был направлен на госрегистрацию. И если кто-то нашел ошибку/заблуждения в моих рассуждениях, милости прошу! С радостью подискутирую на эту тему.

Присоединяйся: YouTube канал; Группа Telegram; Группа Viber.
Без обид, если не прочел это!


ОтветитьЦитировать этот пост
GreenLordUA
(@greenlordua)
Активный электровод
Присоединился: 2 года назад
Сообщения: 19
 

А кто-то пробовал зарегестрироваться и получить техпаспорт и номерные знаки? 


ОтветитьЦитировать этот пост


olegnd
(@olegnd)
Выдающийся электровод
Присоединился: 2 года назад
Сообщения: 45
 

сам документ Цит..."Важлива інформація для власників електроскутерів", 

авось комусь пригодиться 

також там сторінка 5 "Рішення суду..."

Спойлер
Документ

AIMA Big Bull


ОтветитьЦитировать этот пост
GreenLordUA
(@greenlordua)
Активный электровод
Присоединился: 2 года назад
Сообщения: 19
 

Олег, вопрос не "как зарегестрировать", вопрос не в "нужно ли регистрировать".

Вопрос именно такой - кто-то имеет реальный опыт успешной регистрации?


ОтветитьЦитировать этот пост


olegnd
(@olegnd)
Выдающийся электровод
Присоединился: 2 года назад
Сообщения: 45
 
От: @greenlordua

"нужно ли регистрировать"

нажаль на сьогоднішній день "Закон" і пов'язані ПДР в тому вигляді,  може змінитись через тиждень та місяці..

чи потрібно реєструвати справа особисто кожного, також на даному форумі вже обговорювали, поки, що одна вигода, на випадок крадіжки... а служби що стежать за порядком на дорозі самі толком не знають, по одному азацу виписати протокол через один азац ні..

AIMA Big Bull


ОтветитьЦитировать этот пост
GreenLordUA
(@greenlordua)
Активный электровод
Присоединился: 2 года назад
Сообщения: 19
 

Я НЕ ЗАПИТУЮ - треба чи ні реєструвати!


ОтветитьЦитировать этот пост


olegnd
(@olegnd)
Выдающийся электровод
Присоединился: 2 года назад
Сообщения: 45
 

@greenlordua

ще раз уважно слухаю, яку відповідь ви хочете отримати

AIMA Big Bull


ОтветитьЦитировать этот пост
GreenLordUA
(@greenlordua)
Активный электровод
Присоединился: 2 года назад
Сообщения: 19
 
От: @greenlordua

А кто-то пробовал зарегестрироваться и получить техпаспорт и номерные знаки? 

От: @greenlordua

Вопрос именно такой - кто-то имеет реальный опыт успешной регистрации?

 


ОтветитьЦитировать этот пост


olegnd
(@olegnd)
Выдающийся электровод
Присоединился: 2 года назад
Сообщения: 45
 

сьогодні 25.08.2020

 ? звернувся до місцевого відділу поліції із запитаннями:

"щодо реєстрації...", даного виду електро транспорту AIMA Big Bull 1200 Вт

- відповідь: наданий час у зв'язку з переліком ЗУ "Про дорожн...", та інших пов'язаних законодавчих документів ПДД, постанов, положень, що регулюють, дане питання, не можливо зареєструвати даний вид транспорту

тому, що він не являється "механічним транспортним засобом (МТЗ)",

повинна бути потужність елек.двиг. понад 3 кВт і т.д.

- на випадок зупинки працівниками, що несуть варту за порядком на шляхах і запитання він ваш, для підтвердження, що він належить вам "достатньо мати при собі підтверджуючі документи про факт придбання копії документів,  квитанції, гарантія від продавця інше" в даних документах присутні ваші дані та інформація.

- основне нагадали "дотримуйтесь правил дорожнього руху", проявляйте повагу, культуру до інших водіїв, пішоходів і т.д. ? 

- шолом це ваш особистий захист.

які відповіді будуть в інших відділах, хто знає.

AIMA Big Bull


ОтветитьЦитировать этот пост
GreenLordUA
(@greenlordua)
Активный электровод
Присоединился: 2 года назад
Сообщения: 19
 
От: @olegnd

"достатньо мати при собі підтверджуючі документи про факт придбання копії документів,  квитанції, гарантія від продавця інше"

мда...

как чек (который, в нашем случае, явлется документом о приобретении) связан с человеком? он же не именной.

таким образом, следуя их логике ответа - если вас останавливают на дороге на велосипеде, у вас с собой должен быть чек на его покупку, гарантия от продавца (зачем???) и документы, удостоверяющие личность?

или, иду я джинсах по тротуару - а меня останавливают и просят чек на джинсы и гарантию на них (логика ведь та же).

просто пугающе: наплевать на ПДД, наплевать на закон Украины?

и это ваш местный отдел полиции?!


ОтветитьЦитировать этот пост


olegnd
(@olegnd)
Выдающийся электровод
Присоединился: 2 года назад
Сообщения: 45
 
От: @greenlordua

как чек

в моєму варіанті в чеку присутній особистий номер мобільний номер (який можна змінювати за зверненням до служби продавця), термін гарантії, номер bike інша інформація...

AIMA Big Bull


ОтветитьЦитировать этот пост
olegnd
(@olegnd)
Выдающийся электровод
Присоединился: 2 года назад
Сообщения: 45
 
От: @greenlordua

на дороге на велосипеде, у вас с собой должен быть чек на его покупку

смішно, але правда, колись був такий в мене документ і на велосипед не пам'ятаю як він точно називавсь

AIMA Big Bull


ОтветитьЦитировать этот пост


GreenLordUA
(@greenlordua)
Активный электровод
Присоединился: 2 года назад
Сообщения: 19
 

@olegnd в законе есть четкое определение того, что является документом, удостовверяющим личность (и там нет ни слова о мобильном номере). в законе есть четкое определение того, что такое свидетельство о регистрации транспортного средства (и там так же нет ни слова о мобильном номере).

ответ вашего отделени - это просто верх некомпетентности.


ОтветитьЦитировать этот пост
olegnd
(@olegnd)
Выдающийся электровод
Присоединился: 2 года назад
Сообщения: 45
 
От: @greenlordua

или, иду я джинсах по тротуару - а меня останавливают и просят чек на джинсы и гарантию на них (логика ведь та же).

тут здається ви трошки "утрируєте",

і ніхто не нехтує ПДД чи по іншому в поганому сенсі не відноситься до ЗУ.

на сам перед це людський менталітет, якщо людина незалежно від виду ТЗ (велосипеди, коні, вози, пішохід тощо) будуть дотримуватись елементарних правил і т.д. все буде ок.

AIMA Big Bull


ОтветитьЦитировать этот пост


GreenLordUA
(@greenlordua)
Активный электровод
Присоединился: 2 года назад
Сообщения: 19
 

Я? Утрирую? Бог с вами.

Скорее - сглаживаю и смягчаю углы.


ОтветитьЦитировать этот пост
olegnd
(@olegnd)
Выдающийся электровод
Присоединился: 2 года назад
Сообщения: 45
 
От: @greenlordua

@olegnd в законе есть четкое определение того, что является документом, удостовверяющим личность

паспорт підтвердження особистості, що в ньому прописано на сторінках, правила, рекомендації...

в моєму варіанті, гарантійний талон де присутні мої дані особистості, хто придбав, квитанція як додаток..

і даремно ви згадуєте про некомпетентність працівників, вони "в курсі" і постійно слідкують за змінами в ЗУ (мало того показували рішення судів по різних випадках з електротранспортом піднімали інші док., вивчають "ринок" ?) зі сторони як ото чекали на мене (тільки кави не налили), так дана відповідь була зі слів, ну не переказувати мені все "дословно", не вже потрібно робити аудіозапис, письмово і це буде доказом чого для чого?

на сам перед, що дає "реєстрація...", наявність "прав на тз"

в реальності, не вже їх наявність на сьогодні робить безпечнішою обстановку на дорозі чи де інде. 

AIMA Big Bull


ОтветитьЦитировать этот пост


GreenLordUA
(@greenlordua)
Активный электровод
Присоединился: 2 года назад
Сообщения: 19
 
От: @olegnd

в реальності, не вже їх наявність на сьогодні робить безпечнішою обстановку на дорозі чи де інде

действительно, как наличие прав на управление транспортным средством может повлиясть на безопасность обстановки на дороге? 

может тем, что при получении прав изучается ПДД и подтверждается знания путем сдачи экзаменов?

или тем, что при открытии категории на транспорт происходит обучение вождению транспортного средства (опять же, с проверкой экзаменом)?

да нет же, глупости - разве знание правил и умение ездить влияет на безопасть? 


Это лайкнул Admin
ОтветитьЦитировать этот пост
olegnd
(@olegnd)
Выдающийся электровод
Присоединился: 2 года назад
Сообщения: 45
 
От: @greenlordua

что при получении прав изучается ПДД

 ще раз: це не є проявом, закликом чи будь яким натяком на те, що не реєструйте, не отримуйте прав, не вивчення чи навмисне не дотримання елементарних (всіх) ПДР.

 ? тоді потрібно і починаєм із піших пішоходів потрібно їм видати права на право керування собою як ТЗ, що будуть і являються підтвердженням, що вони пройшли-здали екзамен, тести ПДР, різні медичні справки зору, слуху, психо-стану, плюс "справка, що видана справка" честно кажучи перелік безкінця...перебор, що призведе до різних медичних психол. хвороб та дурдому та й не хочеться смітити тему форуму пустими словами.

скажуть потрібно дане дійство буду робити, скажуть ні... на свій розсуд і при наявній можливості.

хай вас і нас лихо стороною обходить

"а доріжка, скатертинкою стелиться" для bike-ів переклад із рос."скатертю дорога"

з повагою olegnd.

AIMA Big Bull


ОтветитьЦитировать этот пост


Страница 1 / 3
Поделись в: